Kérem Várjon!
Cikkek
Bodri elhordta a fél hegyet
Új pinceberuházás Szekszárdon
zoranka
2009 September 05.

Palackozó, érlelő és bortároló épül Faluhelyen, egy félig elhordott domboldalban. Nemrég még csak a hegy helyét láttuk, a napokban meg már több tízezer használt tégla (ha elkészül, majd félmillió lesz beépítve) segítségével épültek fel boltívek és falak. A Bodri Pincészet nem áll meg, a néhány éve megkezdett fejlődési ív töretlen, most éppen a jelenlegi 400 négyzetméteres területet igyekeznek 2100 négyzetméterre bővíteni. A 730 milliós beruházás felére az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap ötven százalékos támogatását nyerték el.

A szekszárdi Iván-völgy felé mindig szívesen járunk, Sebestyén, Fekete, Németh Janó, Heimann, majd az út végén, Faluhelyen Bodri. Nem nagy távolságok, de végigkóstolni lehetetlen. Most célzottan indultunk Bodriékhoz, lévén sajtótájékoztatóra voltunk hivatalosak, percre pontosan érkeztünk, ezt csak önmagunk megnyugtatására és a jegyzőkönyv kedvéért jelzem. Kóstolunk némi Rozit és Orsit, egy korty tisztán, a többire szóda. Meleg van, nagyon meleg. Bevárjuk a késve érkezőket, körbejárunk, társalgunk, satöbbi.

A szerencsére csak félig-meddig hivataloskodó sajtótájékoztatón a két tulajdonos, Bodri István és Dunai Ágnes, valamint Horváth István, Szekszárd polgármestere szólt az egybegyűlt borbarátokhoz, partnerekhez és újságírókhoz, majd bejártuk az építkezési területet. Itt 1700 négyzetméteren palackozóval, érlelővel, tartályos és hordós tárolásra alkalmas helyiséggel, készáruraktárral, valamint fehérbor készítéshez szükséges technológiával bővül a pincészet. A Heimann Ferenc által tervezett és megépítendő létesítmény várhatóan jövő májusra készül el. A jelenlegi épület felső szintjén hét vendégszobát is kialakítanak, ha netán megfáradna valaki a kóstolásban, legyen hol megpihenni.

Az építkezést nem zavartuk sokáig, nagyon impozáns, mit mondjak még, látni kell, most is, de főleg majd ha elkészül. Ezért inkább a már működő pince felé vettük az irányt, ami szintén nagyszerű építmény. Itt két vörösbor is kerül a pohárba, még nincsenek piacon: a 2008-as Bodrikutya, a pincészet alapküvéje, kékfrankos, merlot és cabernet franc. Polcon 1500-ra lőtték be, Tompadoktor szerint ehhez az árhoz túl jó. Vagy csak máshoz szoktunk jegyezzük meg, mert valóban kiváló, jól megkomponált házasítás, éppen annyi fával, amennyi kell, csupa meggyesség, gyümölcs és szép tartás. A 2007-es Civilis Cuvée is minta még csupán, nem került palackba. Lassan kerülhetne, mert összeállt rendesen. Masszív, karakteres anyag, feljegyezzük, előjegyezzük a naptárunkba egy későbbi randevúra is.

Innentől kezdve szabad volt a pálya, kötetlen a társalgás, olvasgattuk a friss Bodri magazint, kecskesajtot kóstoltunk. Apropó, kecskesajt. Balogh István szekszárdi, porkolábvölgyi kecsketenyésztő és sajtkészítő mester natúr, fokhagymás és füstölt érlelt sajtjaihoz folyton visszatértem, ráadásul remekül illetek az általam délutáni bornak választott 2008-as sauvignon blanc-hoz. Balogh István ott helyben friss sajtot is készített, nagykanállal ettük, kérem. A sauvignon blanc-ról meg csak annyit, hogy legutóbbi tesztünk legmegosztóbb bora volt. Sokaknak nem fajtajelleges, mások meg éppen ezért szeretik. Számomra izgalmas, tartalmas, hosszú kortyú, jó bor. Szerettem a 2006-ost is, ez most azon az úton folytatja.

Mi pedig várjuk a tavaszt (addig azért még kóstolunk Bodri-borokat…) és az új épület avatóját. Azon is ott leszünk.