Az újranyílt Művész presszó volt a helyszíne a szekszárdi Fekete Borpince bemutatkozásának, amelyet a Szekszárdi Bor Pécsett vinotéka szervezett. Az elsősorban szekszárdi borokra specializálódott borszaküzlet tulajdonosainak elmondása szerint, a borvidéket egyre inkább kezdik felfedezni a baranyai megyeszékhelyen is. A Fekete Mihály nevével fémjelzett borok kísérőjeként a sorban megjelent a Kakas Bonbon is, akikkel közös megjelenést is terveznek tovább rendezvényeken, fesztiválokon is.
A nyolcas borsor elsősorban a pincészet alapjait mutatta be, de voltak közöttük olyan kiemelkedő tételek, mint például a 2009-es zweigelt válogatás vagy a Letícia Cuvée, amely mellé ezúttal a máriagyűdi Kakas Bonbon kreált csokoládét. A határozottan kakaós-meggyes jegyeket mutató borhoz feketeszedres-aszalt szilvás, étcsokoládés bonbont képzeltek el, amely valóban kiegészítette és elmélyítette a bor zamatait.
De vissza a sor elejére, vissza a borokhoz. Rozéval kezdtünk, a sort nem értettem mindig, ez majd visszatér. Epres-barackos, jó savakkal, kicsit vékony, nyáresti fröccsözgetésekhez való leginkább. A cserszegi fűszeres és tramini 2011-es házasítása egy jól eltalált bor, illatos, de nem parfümös, telt, de nem laposodik el, sőt inkább lendületes, magas alkohol van benne, de arányos, mégsem lóg ki túlzottan. Korábban elkövettem vele azt is, hogy erősen behűtve, fröccsként fogyasztottuk, működött bizony rendesen. Az olaszrizlinget a sor végére tette a borokat és Fekete Borpincét meglehetős részletességgel bemutató Horváth Tibor, szerintem nem jó helyen volt ott, a csokival érkező Letícia után már kevés keresnivalója volt. Pedig önmagában egy tiszta, érett, korrekt rizling…
A 2007-es kadarka nekem tetszett, volt benne élet, lendület, fűszeres volt, gyümölcsös volt, hozta a fajtát, teljesen rendben volt, akárcsak a hasonló korú Obsitos Cuvée, ami egy kékfrankosra épülő házasítás, cabernet sauvignon van még benne, könnyed vörösbor, amelyben a gyümölcsösség dominál. Meggyes, szilvás, iszogatós vörös.
Az este legszebb bor a 2009-es zweigelt volt. Sok-sok meggy és fűszerek, jó gyümölcsösség, telt, szép savakkal, volt ideje kinyílni a pohárban, valóban élmény volt. Úgy láttam, a közönség jelentős részének is ez tetszett igazán. A Patikárius Cuvée a pincészet egyik legnépszerűbb bora, tudtuk meg, a 2007-esből nekem kicsit a présbor jelleg jött, egy leegyszerűsített bikavér-jelleg, amelyben van gyümölcsösség is, test is, csak valahogy a vibrálás nem jött át. A Letícia 2008 jobban tetszett, azt fentebb már részleteztem, ez is cabsav és kékfrankos, fordított arányokkal, intenzív, jó struktúrával.
Az alapsor után egyszer a válogatásokat, a prémiumokat is érdemes lenne elhozni, úgy nyilván teljesebb lenne az érdeklődő publikumban a kép, amely egyébként szép számban jelent meg a Kolozsvár utcai Művészben. A Szekszárdi Bor Pécsett vinotéka a jövőben is igyekszik hasonló kóstolókkal folytatni a szomszédos borvidék népszerűsítését.